بخشهای مهم

بخش ویژه (بازآفرینی شهری)

بخش ویژه (بازآفرینی شهری): هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران، در راستای مسئولیتهای اجتماعی خود با توجه به اهمیت پرداختن به رویکرد بازآفرینی شهری ضمن تأکید بر توجه به این مهم، بخش ویژه ای را جهت پرداختن به این موضوع اختصاص داده است و  به بهترین آثار در این بخش جوایزی اهدا می نماید.

کلیه آثار مستقل و تجربه گرا در تمامی قالب‌های فیلم (مستند، داستانی، تجربی، انیمیشن) ، ویدیو آرت و پرفورمنس آرت با موضوعات مرتبط با بازآفرینی شهری (در دو محور بازآفرینی شهری / سیما و منظر شهری )، که  پس از دی ماه ۱۳۹۵ تولید شده باشند و در دوره های پیشین جشنواره شرکت نکرده باشند، می توانند در این بخش شرکت نمایند.

  • بازآفرینی شهری: شامل توجه به امکانات و خدمات محله ای، ارتقای زیرساخت های شهری و محلات، بهسازی فضاهای عمومی، ترغیب مردم و مدیران به بازنگری امکانات و زیرساخت های مورد نیاز مردم در جهت بهبود و سلامت جسمی و روحی ساکنین محلات، نگاه به بافت های ناکارآمد میانی، سکونت گاه های غیر رسمی و بافتهای تاریخی، و … است.
  • سیما و منظر شهری: شامل اهمیت بخشی به ساختار عمرانی محلات، معرفی ظرفیت ها و پتانسیلهای ویژه شهری و محله ای، ترغیب و مشارکت جمعی به مفهوم سیمای شهری، خط آسمان و … است.

جوایز بخش ویژه شامل: تندیس جشنواره – دیپلم افتخار – جایزه نقدی، خواهد بود.

*شرکت در بخش بازآفرینی نیازی به پرداخت ورودی ندارد. (متقاضیان بخش بازآفرینی در باکس مربوط به شماره فیش واریزی حتما کلمه “ندارد” را درج نمایند)

لینک ثبت نام اثر در هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید

دیدگاه خود را ثبت کنید