مروری بر آثار «آلن کاوالیه» در جشنواره خورشید
مروری بر آثار «آلن کاوالیه» در جشنواره خورشید

آثار آلن کاوالیه در جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید مرور می شود.

به گزارش روابط عمومی پنجمین جشنواره فلیم مستقل خورشید، این جشنواره طی روزهای 22 الی 25 دیماه سال جاری به مرور آثار آلن کاوالیه خواهد پرداخت.

پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید در سه سانس از برنامه های نمایش خود، به نمایش، تحلیل و گفت و گو پیرامون فیلمهای کوتاه و بلند آلن کاوالیه، فیلمساز شاخص سینمای تجربی فرانسه، می پردازد.

گفتنی است، مرور آثار این فیلمساز بنام سینمای تجربی فرانسه، با حضور دکترای سینمای آوانگارد و تنی چند از دانشجویان دوره دکترای سینما از دانشگاه پاریس (سوربن) و همراه با تحلیل آثار و گفت و گو با مخاطبان با هدف شناخت بیشتر سینمای این فیلمساز و اندیشه های سینمایی او انجام می شود.

آلن کاوالیه در سال 1931 در وندوم فرانسه متولد شد و تحصیلات خود را در دانشگاه سوربن در رشته تاریخ و سپس در مدرسه سینمایی ایدک به انجام رساند. وی اولین فیلم کوتاه خود به نام «یک آمریکایی» را در سال 1958 ساخته است. فیلمهای «طپش»، «مارتین و لئا» و «ترزو 24 تصویر» از دیگر آثار مطرح اوست که همگی در قالب مستند تولید شده اند.

«پنجمین جشنواره فیلم کوتاه مستقل خورشید» بعنوان رویداد ویژه سینمای مستقل تجربی کشور، به همت پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل و دبیری مهدی یارمحمدی، از ۲۲ الی ۲۵ دی ماه سال جاری در پژوهشکده فرهنگ، هنر و معماری تهران برگزار می‌شود.
منبع :پایگاه حمایت از فیلم کوتاه مستقل
تاریخ ارسال :1394/10/10