خبرها

«بازآفرینی شهری» موضوع بخش ویژه هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید شد

با هدف جلب توجه عمومی و نگاه ملی به بافت های فرسوده و سکونتگاه های غیر رسمی در معرض آسیب، «بازآفرینی شهری» بخش ویژه هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید شد.

به گزارش روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید، این جشنواره با همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان تهران و شرکت بازآفرینی شهری در راستای مسئولیتهای اجتماعی خود، بخش ویژه «باز آفرینی شهری» را در دستور کار خود قرار داده است.

این بخش در راستای اقدام اطلاع رسانی طرح ملی مسکن، با هدف توجه شهروندان، دولتمردان، هنرمندان و ساکنین محلات به مفهوم بازآفرینی شهری (در بافتهای تاریخی و محلات مورد نظر در بحث بازآفرینی) با نگاهی ملی و رویکرد تبدیل به یک الگوی موفق و ثابت در تعامل با جشنواره فیلم مستقل خورشید تعریف شده است.

بازآفرینی شهری شامل توجه به امکانات و خدمات محله ای، ارتقای زیرساخت های شهری و محلات، بهسازی فضاهای عمومی، ترغیب مردم و مدیران به بازنگری امکانات و زیرساخت های مورد نیاز مردم و… و سیما و منظر شهری شامل اهمیت بخشی به ساختار عمرانی محلات، معرفی ظرفیت های ویژه شهری و محله ای، خط آسمان و …  محورهای بخش بازآفرینی هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید هستند.

در این بخش همچنین دو کارگاه آموزشی پرفورمنس آرت (همراه با حمایت از آثار برگزیدگان) و کارگاه آموزشی برای هنرمندان با موضوع بازآفرینی شهری برگزار می شود.

هفتمین جشنواره فیلم مستقل خورشید به دبیری مهدی یارمحمدی مهر ماه امسال در تهران برگزار می شود.

 

Leave a Response